Facebook ile Oturum Aç
Twitter ile Oturum Aç
Bölüm
Karadayı 24.Bölüm
Yorumlar
646
Son Yorum Gönderen
MahirAlemdar
MahirAlemdar

Mahir ALEMDAR
mrtsbhn

Arkadaşlar benim anlmadığım tek olay şu. Hatırlıyormusunuz 21. bölümde feride mahire nazif karanın tutuksuz yargılandığı dosyayı verdinide mahir hvalara uçmuştu ferideye sarılmıştı. feride burda neden şüphelenmiyor üstelik soruyor nazif karayı bıraktığım içinmi bu kadar mutlusun diye o da yetmezmiş gibi turgut da şüpheleniyor mahirin nazif karayı bu kadar savunmasından ama bunun üzerine gitmiyor. Bence senaryonun en saçma kısmı burası.
uuraydn22

ali o olayda bi nevi torpil geçti turguta yani zaman zaman hayatta olabilir böle şeyler insan yakın arkadaşların yaptığı hataları görmezden gelebiliyo özellikle iş hayatında. orda turgutun gelip itiraf etmesi ferideyi yumuşattı biyerde.
ancak yine de ne olursa olsun çizilen feride karakterine uygun davranmadığını kabul ediyorum.
şunada katılıyorum şimdiye kadar çoktan turgutun mahiri; mahirin de turgutu araştırması gerekirdi nihayetinde dosyalarda bi savcıdan bahsediliyo. ama öle olsa dizi bir sezonda hatta daha kısa sürede biter bazı tutarsızlıkları anlayışla karşılamak gerek diye düşünüyorum.

alitonbil

Mahirin kabadayı kalması zorunda diyen arkadaşlar . Mahir mahallesini ve sevdiklerini koruyan bir Kabadayı zaten . Kabadayılık illa adam öldürmek veya kirli işlere girmek değil . Nazif Karanın ölmesi sonucu Mahir kendi yolları ile asıl suçluları bulacaktır cezasını da kendi kesecektir . Yok hukuk yolundan gideyim filan tamamen saçmalık bu adamı gördük Annesinin ve Torun Nazifin olayında katil olacaktı . Tabi Senaristler Nazif Karayı öldürtürse .
alitonbil

@ademdemir43 Namus meselesi demişsin . O zaman bunun Babasının pislikleri ortaya dökülünce yok babam şerefli insan bu seferlik affedelim mi diyecek . Feride Karakteri adaleti temsil ediyor koşullar ne olursa olsun soruşturma başlatması gerekirdi . Mahir neden bunu üstelemedi onuda anlamış değilim hem şüpheleniyor bana mantıksız geliyor çünkü bunlar bundan tepkim .
EthemAkgz

pozimurat41 mahirin kabadayı olup olmması nazif karanın durumuna bağlı.. eğer babası asılır ya da öldürülürse> mahirin hiddeti yakar geçer(saim beyden alıntı)...gevezeye naptığını gördük.. ben nazifin asılacağını olasıklar dahilinde görmüyrum...ama dışarda öldürülebilir sezon finalindeki bomba sahne nazifin ölmesi olblr...mahiri& feride ilişkisinn nolucağı 2 -3 bölüme belli olr.....mahirin kabadayı olcğına kesin gözüyle bakıyorm...beyanatlar da öyle görünüyo. tabi içişlerine çalışan birisi olark.
pozimurat41

ethem imknsz ask temasından vazgecmezler belli süre sebebide eğer ana senaryoda köklü değişklik olmadıysa ki sanmıyorum mahirin kabadayı olmak zorunda kalması sonucta feride kanun nizam dısına cıkmamaya özen gösteren bir hakime.... buarada mahirin kabadayı olayına gelirsek benm tahminim eline silahı alıp sağa sola sıka sıka ilerleyen bir kabadayı modelinin olusacağını sanmıyorum kibrit gibi içişlerine bağlı içişleri için çalısan aynı zamanda kendi davasının peşinde koşan ara ara kaçakçılarla savaşmak zorunda kalacak olan bir kabadayı modeli bekliyorum....
pozimurat41

katilin turgut oldugunu öğrendiğinde feridenin yüz ifadesini merak ediyorum tabi o araya kadar feridenin mahire katil muamelesi yapacağınıda unutmayalım cunki turgutun gazıyla feride mahiri yerin dibine sokup çıkarmaya calısacaktr ilk öğrendiği zamanlar... ama mahir herzamnki gibi ferideyi üzecek bi davranısta bulunmaz
EthemAkgz

benm dizilerde aradğm en büyük özellik orjinallik...karadayı başlarda öyleydi ama son bi kaç bölümdr kendini tekrarlıyo... iyi yön verildiği takdirde efsane bi dizi olablir...mahir&feride ikilisnn bu kadr tutulacğını senaristler beklemiyodu. o kadr benmsenildi ki imkansız aşk temasından vazgeçildi gibi..senaryoda bundn ötürü hatalr olabilir..
ademdemir43

alitonbil arkadaş sen demişsin ya feride neden turguta soruşturma başlatmadı diye her söylediği yalana karşılık mantıklı bir açıklama buldu mesala serranın ifademi turgut değiştirtti dediği zaman neden değiştirttiğini namus meselesi yapıp şerefinin iki paralık olacağını ve bundan korktuğu için yaptığını söyledi ama gerçek o değil geçeği sende biliyorsun öyle olunca turguta çok güvenen feridemizde bir şey yapmadı senin anlayacağın söylediği her yalana çok güzel bir kılıf buluyor
kenanimirzalio9

Tozlu yollar sensiz saadet neymiş müziğini kullandı karadayı sayesinde
melih_eylul

Uzun soluklu hikayelerde karakteri kendi gözünden yazmak bazen zor olabiliyor sanırım. Karakterin ne yapacağından öte sizin onun gözünden gördüklerinizle hareket ederek yazmanız daha olası. Bu nedenle gördüğümüz bölümlerle belirlediğimiz karakterlerin zaman zaman kendilerine göre mantıksız haraket etmeleri sanırım senaryonun yol değiştirmesinden olsa gerek.

Bu nedenle de Feride Turgut'a karşı şüpheyle yaklaşmıyor. Her şeye ön yargılı yaklaşan kişi buna yaklaşmıyor. Bölümlerde ise hayran olduğunun altını çizmişti.
alitonbil

Bu yazılanların bir açıklaması elbette dizide var ama ben soruma cevap alamıyorum . Feride neden Turgut hakkında soruşturma başlatmadı .
uuraydn22

turgut davadan alınmış değil çekilmiş biri yani kendi çekilmese hala davadaydı. ferideye göre çok da şaibeli bi durum yok ortada.
ama ne olursa olsunn nihana gitmesi onu soruşturması bence feride tarafıdan sorgulanmalı. çünkü bu şüphe uyandırıcı bi olay.
RomantikKangal

ya yapmayin lutfen bu davadan alinmis birinden neden yardim istesin ayrica bu davada Turgut en saibeli isim
bu isi yeni savcinin halletmesi lazim .hakimin sorusturma yapmasi da ayri bir sacmalik
suikastin kime yapildigini bilmiyorum eger bunu Turgut tezgahladiysa iste ozman daha bir sacmalik olur
perseuskhaos

CodeName____ bu forumda yorumlarını okumakta zevk aldığım arkadaşlardan biri sizsiniz ama lütfen ilk bölümden son bölüme sayısını unuttuğum ve benden daha fazlasını sizin yakaladığınızı bildiğim tutarsızlıklar/saçmalıkları görmezden gelmeyin! Yanlış anlaşılmasın kim niye izler ona karışmaya çalışmıyorum (benimki alışkanlık) ama lütfen alternatifi "yokluktan" izlediğimiz bu diziyi/senaristleri işini dört dörtlük yapıyor diye görmeyelim
melih_eylul

Genel anlamda senaryo o döneme ait özelliklerle bir çok şeyden sıyrılabiliyor ama Savcı Turgut'un her yerde birileriyle buluşması, kabadayıların mekanlarına gitmesi, gazete patronlarıyla buluşması hiç mi dikkat çekmiyor? Ya bunlar biliniyor ve sonrasında kullanılacak ya da senaryoda bir boşluk var.
alperen1971

çok kaliteli ve reytingi yüksek bir diziyi senarist hatalarıyla dalga geçilir hale gelirseki evet gelmiş durumda bu durum çok hemde çok yazık olur.turgut,un hep tezgahı ile dizi sürüncemede almış başını gidiyor sizce artık bu dizi saçmalamadan uzak bir yol alması turgut,un açık vermesi gerkir diye düşünüyorum.iyi seyirler pardon iyi saçmalamalar
pozimurat41

evet feride 3.olasılık olarak turguta gidiyor ilk salihe gidiyor bnm tek eleştrim bölümle alakalı bir kabadayının lafıyla tutuklama kararı ckartması ama bu bölüm sanırım gevezenn yalan sölediğini anlıcak
BurakBezina

bencede 24.bölüm çok güzeldi sadece duygusal yaklaştığımız için turgut ile ferideyi yan yana bile görmeye tahammül edemediğimiz için son sahne bize çok itici gelmişti onun dışında çok güzel bir bölümdü. ben 25.bölümün çok daha güzel olacağı kanaatindeyim


Karadayı Dizisi Resmi Web Sitesi size ait şahsi bilgileri herhangi bir şirket, kurum, kuruş ve gerçek kişilerle paylaşmayacak, satmayacak ve aktarmayacaktır.
Sadece bilgileriniz anonim kalacak şekilde istatistik amaçlı işlenebilir.