Facebook ile Oturum Aç
Twitter ile Oturum Aç
Bölüm
Karadayı 18.Bölüm
Yorumlar
246
Son Yorum Gönderen
MahirAlemdar
MahirAlemdar

Mahir ALEMDAR
alitonbil

Eylem hanım finale yakın en guzel Mahir Feride sahnesi olacagını belirtti . 2-3 gün öncede Sema hanıma gelen 1 soruda ise Henüz yazılmamış olan Sahne cevabını verdi .
faysalkaplan

alitonbil zaten yasin komiser in amiri ilk gösterdirildiğinde sadece ses tonuydu sonra göstermeye başladılar hatta bir şekilde mahir evine girdi.
mahirin hem hırsını hemde cesaretini gördü yasini ele vermemeside güveninide dikkate alacak ve mahirle mutlaka temas kuracak tekrar.
turgut savcı salihin mahir olduğunu öğrense bile bişey yapamıyacak mahire yasinle kuracağı yeni dostluk ve işbirliği elini dahada çok güçlendirecek ve turgut savcının korkulu ruyası olacak
faysalkaplan

tabi bu kurtarış kolay olmayacak çok zor ve engebeli dizi bize bu zorlu yolları işleyecek ve muhteşem bir şekilde sunacak.
ayrıca bu diziyi karalayan bir kişiliği ben asla insandan saymıyorum.
rekabet güzel şeydir ama rekabet lekelemek olmamalı hakkı verilmeli teslim edilmeli, bu diziyi karalayan turgut savcı ve ya ayten olsun.
tvlerde bir çuval dolusu dizi var allahaşkına bana karadayı hariç izlenebilecek 1 tane dizi gösterin gerçeği şu koca bir yok yane bunun dışında gerçekten yok.
karadayı eğitim fakultesi
s_lale

alitonbil Eylem hanım final ile ilgili bilgimi vermiş ? ben kaçırmışım ancak varsa öyle bir durum sadece twitter ve face'den bile bildiğim çok büyük bir kitlenin duygularına göre hareket etmiş olurlar!
alitonbil

Dizinin sonunda zaten Mahir ile Feride kavuşacak hatta en güzel Mahir Feride sahnesi gerçekleşecekmiş Eylem hanım tweet böyle belirtmişti .
alitonbil

Kendi rızasıyla ve devlet gücünü arkasına almazsa Turgut rahat vermez . Turgut Mahiri öğrendigi anda sahtecilikten içeri atmaz mı ? bu kozu oynar Turgut . mahkemenin süresi muhtemelen 1 ay Turgut Ferideye neden erkene attın Serra yurt dışında sıkıntı olur demişti .
faysalkaplan

arkadaşlar dizinin ana amacı 1 haksızlığı sunmak ardındanda bu haksızlığı önleyici 1 senaryo yane dizi haksız bir suçlamayla başladı. çok kurnazca bir planla ve zekice pürüzsüz ,
ve devamında imkansızı başaracak bir delikanlı hem imkansız bir kurtarış hemde imkansız bir aşk
işte ana teması
yane nazif kara kurtulacak
mahir ve feride mutlu 1 sonla evlenecek
tahminim bu
s_lale

Herşey bir yana ilk günden beri benim umudum mahir'i yeraltı dünyasına sokmazlar (yasin'in gireceği kesinleşti birde arkasından mahir girmez yada en azından gizli görevli vs sıfatıyla girmez direkt kendi isteğiyle olurki bu daha beter) yoksa dizi gereğinden fazla vurdulu kırdılı hale gelir ki bunun yerine ipuçlarıyla/zekayla hareket eden adım adım sonuca ulaşan bir mahir daha ilgi çekici olur.Diğer dikkatimi çeken ise mahkeme ileri bir tarihe ertelendi ve tarih dizide verilmedi bu nedenden dolayı nazif karanın öleceğini sanmıyorum salih/mahir'in daha geniş bir süresi var.
alitonbil

Senaristlerin roportajında 1 kalem kırılcak demişlerdi ama kıme ve kım tarafından kırılacak söylenmemişti herşey olabilir . Feride Nazifin kalemini kıramaz
CodeName____

Babası ölürse, onun suçsuzluğunu ispatlama amacı da olmaz. Babası öldü, o da direkt bu ortamlara kaydı gözüyle bakılır. Acısına bağlarlar. O yüzden Nazif Kara ölecek.
alitonbil

benim düşüncem yeni kimlik çıkartılması yoksa sacma olur. Karadayı kim Mahir Kara bu kim Nazif Karanın oglu amacı ne babasının sucsuzlugunu ispatlamak sizce kabadayılar bunu icine alır mı ?
pozimurat41

ali sen ne düşünüosun bu gizli görevle alakalı:)
pozimurat41

bide su mahirin gizli görev olayı pek aklıma yatmıyo sonucta necdet geveze ahmet yılan berdan turgut savcı hatta gazete patronu mahiri tanıyolar ne amaçla kabadayı olcagnı biliyolar yane yasin gibi içlerine sızması imkansız
pozimurat41

alitonbile katılıyorum bölüm bölüm neler olcagnı hepimiz görücez ama tahminde bulunmak gerekirse nazif karanın asılcagını sanmıyorum muhtemelen içeride öldürülecektir.feride hernekadar hayal kırıklıgına ugrasada mahiri tanıyo artık nasıl bir insan oldugunu biliyo kesinlikle onunla aynı yolda yürüyecektir melihin nasıl bir yol çizeceği muamma özünde iyi cocuk ama karısını öldürmesi sebebiyle istemedende olsa susmak zorunda kalabilir.ayrıca bu bölüm içinde serranın gerçekleri söyliceğini sanmıyorum ama serrayla ilgili bi bilgiye ulaşıyorlarmıs sanırım hapiste olan kocasıyla alakalı serranın kocasını sucsuz yere hapise attırdıgını öğrenebilirler...
alitonbil

ilerisi için konuşmak erken diye düşünüyorum en güzeli bölüm bölüm izleyip tadını çıkarmak yoksa bu yorumları okuyanların içine kurt düşer .Gördüğüm kadarı ile çoğu kişi diziden çok etkilendi .
topalaslan

işte size 19. bölümden şahane resimler;

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151500128918832&set=a.10151373293658832.532780.183684528831&type=1&theater

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151500135823832&set=a.10151373293658832.532780.183684528831&type=1&theater

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151500136293832&set=a.10151373293658832.532780.183684528831&type=1&theater

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151500136298832&set=a.10151373293658832.532780.183684528831&type=1&theater

CodeName____

Dizinin bir ana fikri var. Ve senaryo da o ana fikir üzerine işlenerek kaleme alınıyor. Yani her ne kadar kafada kaba tabirle bir şeyler belli olsa da, dizi bölüm bölüm yazılarak şekilleniyor. O yüzden senaristler dışında kimsenin dizi hakkında bilgisi olamaz. Buna oyuncular da dahil. Onlar da ana fikir dışında olayların nasıl gelişeceğinden habersiz.

Dizinin iki senaristi var; Sema Ergenekon ve Eylem Canpolat. Bu iki isim dışında kim ne yazarsa yazsın kimsenin inanmamasını, yazılanların sadece o kişinin şahsi teorisi olarak algılanmasını tavsiye ediyorum. Bu sebepten, buradaki yorumcuların asıl kimliği ne olursa olsun, yazdıkları herşey sadece kişisel yorum olarak nitelendirilmeli, başka bir yargıya varıp da kılıflandırılmamalıdır.
merHakoglu

CodeName____ Sen dizi ekibinden birisi misin yani senaristmisin ?
Ne olacagini nerden bildin :)))) ?
CodeName____

Büyük ihtimalle Mahir ve Feride etrafa karşı ilişkilerini saklayacaklardır. Turgut gibi bilenler ve Bahar gibi tahmin edenlerden birşey saklayamazlar tabiki ama Turgut da muhtemelen bildiğini belli etmeyecektir. Ne zaman ki Salih'in Mahir Kara olduğu öğrenilir, işte o zaman Turgut bu dezavantajı avantaja çevirecek ve reddi hakimle Feride'nin davadan alınmasını sağlayacaktır. Davaya başka bir hakimin atanmasıyla %90 ihtimalle Nazif Kara asılacak, sezon da böyle bitecektir.

Hem davadan alınması, hem de Salih'in Mahir olduğunu öğrenmesiyle yıkılan Feride belli bir aranın ardından (bu ara da 1. sezon ile 2. sezon arasına denk gelir ve izleyiciye gösterilmez), kendisini işine adayarak ama aşkını da içinden sökemeyerek devam edecektir. Mahir ise hem babasını hem de Feride'yi kaybetmesi yüzünden acılar çekip, öte yandan da bu acısını bastırmak adına muhtemelen Yasin'in de yardımlarıyla gizli göreve atanarak yeni gizli kimliği Karadayı ile hem kabadayıları alt edecek, hem de babasının intikamını bunun sorumlularından bir bir alacaktır. 

2. sezonda da ortak paydada sürekli yolları kesişen Feride ve Mahir her ne kadar duygularına bu zaman zarfında gem vursalar da ve işleri yüzünden aralarında olup bitenleri gözardı etmeye çalışsalar da, herşey bittikten, tüm sorunlar teker teker çözüldükten sonra, içlerindeki acıyı sadece birbirlerinin tedavi edebileceğini düşündüklerinden tekrar bir araya gelecekler ve dizinin sonu da bu şekilde bağlanacaktır.


Karadayı Dizisi Resmi Web Sitesi size ait şahsi bilgileri herhangi bir şirket, kurum, kuruş ve gerçek kişilerle paylaşmayacak, satmayacak ve aktarmayacaktır.
Sadece bilgileriniz anonim kalacak şekilde istatistik amaçlı işlenebilir.