Facebook ile Oturum Aç
Twitter ile Oturum Aç
Bölüm
Karadayı 17.Bölüm
Yorumlar
182
Son Yorum Gönderen
MahirAlemdar
MahirAlemdar

Mahir ALEMDAR
CodeName____

Nazif Kara ile Süleyman savcının aşık oldukları kadın aynı. Aralarındaki ortak nokta Mahir'in annesi. Süleyman savcı Mahir'in annesinin ölümünün Nazif yüzünden gerçekleştiğini düşündüğü için araları bu sekilde. Çünkü muhtemelen Mahir'in dayısı annesini öldürüyor, Nazif de karşılığında karısının abisini. Bu yüzden de cinayetten yargılanıp hapis yatıyor. Sonra da afdan yararlanıp salınıyor. Nazif Kara kasten adam öldürmüyor aslında, bir nevi karısına yapılana karşılık veriyor. Ama olay nefsi müdafaaya da girmediği için birinci derecede cinayetten yargılanmış oluyor.
CodeName____

Bu arada banyo sahnesindeki o muhteşemlik kimsenin dikkatini çekmemiş sanırım. Yani içeriyle dışarının o ironisi, banyo sahnesindeki atmosferin o müthiş görselliği.. şairane.

Feride duygularından mı arınıyor, yoksa o duygusallığa daha çok girip onda mı boğuluyor, resmen bu ikilemin içerisinde bir çelişki içinde buluyor kendini. Onu bu çelişkinin içinden kurtaracak kişi de yine Mahir olacak elbette.
CodeName____

Feride'nin Turgut'u öpme sahnesi, sadece 'ben bir süre buralardan uzaklaşıyorum, haberin olsun, güle güle' yada 'sağol Turgutcuğum, desteğin için minnettarım' öpücüğünden ibaret. Yani basit bir veda yada teşekkür etme sahnesini bu kadar dallandırıp budaklandırmanın doğru olmadığı kanaatindeyim.

Feride yakın bir arkadaşıyla bu tip bir muhabbete girse, görüntü yine bundan daha farklı bir sahneyle karşımızda olmazdı emin olun. Hele ki bu kadar basit bir durumun Mahir'e olan aşkıyla bağdaştırılması, aynı kefeye konması, niteliksizce kıyaslanması sadece abesle iştigal.

Feride Bolu'ya kendi başına gidiyor. Mahir de Melih'den öğrenip peşinden gidiyor. Feride ve Turgut arasında herhangi bir yakınlaşma yada benzeri bir olay yok. Turgut'un konuşması bile kendi kendine, karşısında büyük ihtimal Feride bile yok.

Bu noktada, duruşmaya bile gerek görmeden Feride için kalemi kırmış olmanız gerçekten enteresan. Biraz daha mantıklı olmakta fayda olduğunu düşünüyorum.

Ayrıca bir dipnot düşmek gerekirse; Feride'nin kapı açma sahnesinin de, bölümün son sahnesi olmadığının altını çizmek lazım. Onun sonrası var. Hatta hemen ümitlenmeyin ama, bu bölümün bir ihtimal öpüşme sahnesi ile bitmesi de olası görünüyor. Sonraki bölüm de zaten malum. Meşhur Bolu görüntüleriyle Mahir ve Feride.
alitonbil

2.sezon olacaktır bence Nazif Karanın gencligi .
ediusus

Tahminlerde, temennilerde doğru; lakin finale kalacağını sanmıyorum çünki konu ve olayların genişlemesi lazım çok daraldı. Böyle bir olayın ortaya çıkması senaristlerin eline malzeme katacaktır. Final gönül isterki KARA ailesine Feridenin gelin olarak gelmesi...Tabii bu da bizim sinema ve dizi mitolojimize uygun. Ya kavuşurlar mutlu son ya da kavuşamazlar hüsranlı son.:)), aslında dizi TIK diye kesilmez imş. bir sonu olur.
Deiwoz

Bu bölüm anlaşıldı çok heyecanlı olacak. Yine pazartesiyi iple çeker oldum :).

Dizinin ilk 1 saati dava süreci Feride'nin yola çıkışı ile son 1 saati ise Feride'nin iç hesaplaşmaları, Mahir'in ve Turgut'un yola çıkması gibi gelişecek sonrası fragmandaki diyaloglar görüşmenin içeride devam etmesi üstüne Turgut'un gelmesi ile bölüm sonu :).
perseuskhaos

ediusus Bir kaç bölüm önce bende aynı tahminde bulunmuştum ölen başsavcının çokta masum bir hayatı yok özellikle 2.sezonda hatta finale yakın bölümlerde bu ortaya çıkacaktır
ediusus

İşte o zaman dizinin tadından yenmez..:) konu bitmez, dizi 2 sezon değil 4 sezon bile sürebilir. Tabii kurtlar vadisi gibi çığırından çıkarılmassa.
alitonbil

@ediusus Öle bi ihtimal var Savcı Süleyman ile Nazif arasında 1 problem kesin var . İlerleyen bölümlerde flashback ile anlatılabilir örnek ezelde 2.sezon ramiz dayının gençliği anlatılmıstı .
ediusus

https://www.facebook.com/Official.Karadayi burada ki bir gönderide yazılan temenni olsada mantıklı geldi bana. (seneryanun demişim kusura bakmayın senaryonun olacaktı.)
ediusus

Mahir ve Feride'nin aralarındaki en büyük keşişme ve ortak nokta, sanıyorum hem aşklarına hem de davaya etki edebilecek bir olay olacak. Bu olay çok olumlu bir etki yapacak olabilir. Feridenin inanması aşklarının ilerlemesi, davanın seyri ve dahi ikisi birden gerçek katil ve azmettiricilerinin ortaya çıkartılması ve seneryanun genişlemesi açısından önemli. Bu olay şu olabilirmi? ; Mahir ölen başsavcının oğlu...
alitonbil

bana göre Melih . belli Turgutun yüzük sahnesi Feridelerin evi Annesi çağırmış olabilir yüzük verip boluya göndericektir bunu duyan Melih Mahire söyler .
kbraablak

bencede mahiri görünce şaşırıyor feride.
kenanimirzalio9

alitonbil sizce mahir feridenin gittiğini nasıl ve kimden öyrenir tahminleriniz lütfen
alitonbil

anlamıyormusun seni kalbime yazdım Ferideye diyor sanırım bundan ala itiraf mı olur .
Deiwoz

@alitonbil Teşekkür ederim. Senaristler yine şaşırtmayı başarmış :). Dizinin gidişatı çok inişli çıkışlı bir hal aldı.

@perseuskhaos'un dediği gibi büyük ihtimal kapıdaki sahne o.
perseuskhaos

Fragmandaki Feride'nin kapıyı açış sahnesinde karşısındaki Mahir ve yine muhtemelen fragmandaki mahirin sözleri burad söylenecek ayrıca alitonbil'in verdiği linkteki sahnede o an olacak
alitonbil

buyur dostum http://www.boluekspres.com/icerik/haber.php?i=32922#null
https://twitter.com/KaradayimFan/status/300246690420641792/photo/1
Deiwoz

@alitonbil Turgut kısmına kesinlikle katılıyorum fakat o yorumları görmedim link var ise paylaşabilirmisin.


Karadayı Dizisi Resmi Web Sitesi size ait şahsi bilgileri herhangi bir şirket, kurum, kuruş ve gerçek kişilerle paylaşmayacak, satmayacak ve aktarmayacaktır.
Sadece bilgileriniz anonim kalacak şekilde istatistik amaçlı işlenebilir.