Facebook ile Oturum Aç
Twitter ile Oturum Aç
Bölüm
Karadayı 15.Bölüm
Yorumlar
258
Son Yorum Gönderen
MahirAlemdar
MahirAlemdar

Mahir ALEMDAR
perseuskhaos

Kusura bakmayın okuduğumdan beri gülmekten kendimi alamadığım son derece orjinal ayten bedduasını yine ekşiden alıntılıyarak aşağıya yazıyorum birazda siz gülün ve amin diyin: ))
- ayteeeeeeeeeeeeeeeeeenn!!!!!! birelli takviminde 28 günlük şubat ayına denk gelen ayteen!! boyun devrilsin diyecem ama birelli boy devrilse ne olur.
CodeName____

Sema ve Eylem hanımın seyircinin izlenimlerine ve isteklerine çok önem verdiklerini biliyorum. Bu konuda, kaleme aldıkları senaryolara ait dizilere yapılan yorumları okuyup değerlendirdiklerini de biliyorum. İzleyicinin odaklanmış olduğu ilgi yoğunlunu dikkate alıp ona göre bir şekillendirme içine girdiklerine de eminim. Sadece bu yüzden bile onlara olan güvenimiz tam. Bu yüzden kimse Mahir ve Feride aşkının bir gün imkansızlıklar içinde yokolup gitmesini beklemesin. Elbetteki büyük zorluklar, çatışmalar, fikir ayrılıkları olacaktır. Ama onları aynı karede görmeden bir bölüm dahi geçireceğimizi düşünemiyorum bile ben. O açıdan hiç canınızı sıkmayın bence.
perseuskhaos

Aşağıdaki yorumu ekşi sölükte okudum bence bu bir ilk umarım senaristlerde okuyorlardır
http://www.eksisozluk.com/show.asp?id=31451851
alitonbil

@CodeName____ yorumlarına katılıyorum . Mahiri Kabadayı yapmak büyük saçmalık olur . 15.bölümde kendi ağzıyla Ferideye sizin gibiler sayesinde adalete guvenım tam demişti . İmkansız aşk inşallah olmaz Mahir ve Feride birbirine soğuk davranınca dizi çekilmez hale gelebiliyor .
perseuskhaos

Son tahminleri/yorumları okudum bence senaristlerin mahir karakterini kabadayı yapması kadar aptalca bir şey olamaz bir düşünün babasının başına gelenler yüzünden iç yüzünü gördüğü kabadayı aleminin sonrasında bir parçası olması ancak günler önce yazdığım klasik türk dizisi senaryosunda olabilir umarım ellerindeki bu güzüel hikayeyi klasik imkansız aşk/ayrı dünyaların insanı vs gibi saçmalıklarla heba etmezler
CodeName____

Orada söylenilmek istenen, Mahir'in kabadayı olacağı değil, o işlerin içinde kendini bulacağıdır tümüyle. Yani kabadayı olma vasfı altına girmek değil, "amacım için ne olarak anıldığım umurumda değil" demek bir nevi. Senaristin de, Rıza'nin da dolayladığı bu yani. Tabiki o alemlerin içine girecek, son bölümde Feride'ye kurduğu cümleyle, gireceğinin altını da çizdi zaten. Ama bunu kendi benliğini kaybetmeden yapacak işte, o alemlerin adamı olmak için değil.
Adaletiseverim

Feride Salihin gercekte kim oldugunu ögrendigini düsünürsek tepkisi ne olabilir. Tepkisinin ne sekilde olacagi öncelikle Mahiri kimden duyacagina bagli, yani Mahir aciklama yaparsa ozaman neden bu yolu sectigini anlatmasina gerek kalmicak cünki durum zaten ortada. Diger tarafta Feride, babasininda sütten cikmis ak kasik olmadigini anladigi taktirde babasi icin yapabilecei ile yapmamasi gerekenler arasinda kalabilir. Ancak ozaman Mahirin davranislarini cok daha iyi anlayabilir cünki, Mahir babasini islemedigi bir suc yüzünden yarginin elinden almaya calistigini, Feride ise babasinin islenmis suclardan ötürü yargilanacagini düsünecektir. Bu ikisinin arasindaki farkin cok büyük oldugunu anlamamasi mümkün degil. Ask girdigi zaman insanin gönlüne ne kültür tanir ne sosyal seviye, ne boy ne endam, nede Din tanir. Ask kör eder birsey göremezsin, ask deli eder düsünemezsin. Ask iste böyle birseydir. Bence bir süre ayriliktan sonra Feride Mahiri, Nazif Karanin oglu oldugu icin degil Mahiri Salih olarak tanidigi icin afedecektir. Cünki o olmadan yasamanin mümkün olmayacagini anlayacaktir. Mahiri kendinin talihi olarak görüp kabullenecektir. Ben böyle düsünüyorum ya siz?
pozimurat41

Bu soruya geçen hafta Milliyet Cadde'ye röportaj veren Rıza Kocaoğlu'nun sözleriyle cevap vermek istiyorum. Demiş ki Kocaoğlu: "Gerçek adaletin ne olduğu, adaletin nasıl sağlanması gerektiği üzerine bizi çok ciddi tartışmalara götürecek bir dizi. Doğal hukuk ve pozitif hukuk tartışmalarını da içinde barındıran ama aynı zamanda bir delikanlının nasıl kabadayı olmak zorunda kaldığının hikayesi." Ama konu bu kadarla sınırlı değil. Hikayenin içinde bir de imkansız aşk var..... (SEMA ERGENEKON) Senarist bile kabadayı yapıyo mahiri siz yapmıyosunuz:)
pozimurat41

http://www.sabah.com.tr/Cumartesi/2012/10/06/karadayi-geliyor?paging=2 arkadaşlar senaristlerin acıklaması bu kendi görmek istediğiniz gibi yorumlamayın diziyi baba filmden kesintiler mevcut bu dizide zaten 2.bölümde feridenin sinemada baba filmini izleyip babası için ne durumlara düştü yazık cümlesini hatırlarsınız. istemedende olsa diğer kabadayılarla savaşmak zorunda kalacağı aşikar kendimizi kandırmayalım
CodeName____

Kabadayılığın kitabı yada tarihi veya herneyse, o da neyin nesidir? Mahir'in bu tip alemlerin adamı olmasını öngörmeniz bile şaşırtıcı gerçekten. Mahir'in böyle ortamların içine girmesi, ancak adalete hizmet için olabilir. Söz konusu durumun çetrefilli kısmını Mahir halleder, adalet yolundaki sürecini de Feride. Yani ne Mahir Feride'nin tasvip etmeyeceği bir yol seçer, ne de başka birşey.

Mahir elbetteki babası yüzünden bu adamların içinde bulacak kendini. (Kısmen buldu bile diyebiliriz hatta.) Ama kendi karakterine ters düşecek herhangi bir duruma da sokmadan yapacak bunu. Tek amacı meselenin özüne inmek ve bu işi kökünden çözmek olacaktır. Ötesi yok.
pozimurat41

@alitonbil bunu ben sölemiyorumki sema ergenekon söylüyor:) istemeden kabadayı olmak zorunda kalan ve kabadayılığın tarihini yazacak olan bir gencin hikayesi diye röportajı oldu ve aynı tarz açıklamayı rıza kocaoğluda yaptı malesef gerçek bu ali:) ben dizinin son 9-10 bölümüne kadar feridenin gene kendi adalet anlayışıyla olayların üzerine gideceğini düşünüyorum.dizide anlatılan feride karakterininde yapması gereken bu aslında.
alitonbil

@pozimurat41 öle bi cümle kurdunki dostum içim acıdı resmen :)) Mahir nezaman kanunsuz iş yapmıs :) 1 tek kanunsuz işi Babası için yapıyor . Feride 15.bölümde yılan bedranın ifadesini aldırtıda noldu boş ? oda anladı bu admalaırn boyle konusmayacagını yani Mahirin yolundan gidecek .
pozimurat41

@denizdalya imkansız olması adalet anlayışlarının farklı olmasndan kaynaklanıo zaten feride bunu mahire sölemişti. kanun ve nizamların dısına cıkmayan bi kadın ile kabadayılığın tarihini yazacak bi adamdan bahsedioruz imkansz olması normal:)
denizdalya

Ezel dizisinde sonu başından belliyidi çünkü sevdiği kadın ihanet etmişti bu zaten başka bir dizi ikiside birbirini seviyor ihanet yok Feridenin babası da belki Turgut ve bazı bakanlara yandaş gibi görünüp dürüst biri de olabilir tabi sadece tahmin yürütüyorum umarım final herşeyin ortaya çıkması ve mutlu sonla biter Birde bazı yorumlarda anlayamadığım savaş filimlerinde bile aşk var Mahirde rahip değil elbette sevdiği olacak adam deli gibi uğraşıyor babası için daha ne yapsın .illa kavga dövüşmü olmalı tüm dizide. İmkansız aşka gelince biri Hakime diğeri kunduracı diyemi yoksa kalemi kıracak Feride diyemi Feride o kalemi kırmaz çünkü o da Nazif Karanın suçsuz olduğuna inanmaya başladı bile .....
pozimurat41

final ezel gibi olursa hepimizin hayal kırıklığına uğrayacağı kesin:) mamafih turgutun sonunun pek aydınlık olmıcağı aşikar:)
jollyjokerzzz

@adaletiseverim: ben ezel´i iki sene sonra ama 2ay icinde izledim. cok hosuma gittigi icinde. ay yapim projelerine devam. özellikle kenan imirzalioglu varsa - devam. diyorum...karadayiya gelince...ask´dan ziyade daha cok ara konular ve asil ana konu ilgimi cekti. umarim ezel finali gibi olmaz.
not: dogru yodlasin cancazim :-)))
dipnot: jünyor nazif bence - GS1905i secerdi (ayrica dostluk kazansin diyorum) bende bu aksamki derbi icin. garip göndermeler oldu ama neyse :-)
haaa unutmadan. ben karadayinin sonunu mafya-dayili baglantili bekliyorum.
alitonbil

söz konusu Ay yapım olunca insan tuhaf oluyor . Ezel ilk sezonu gayet iyiydi . 2.Sezon işler iyi gitmedi reytinglere yansıdı bu . özellikle finali çok kötüydü bence . İnşallah Karadayı böle olmaz
Adaletiseverim

Bu aralar bir Karadayi dizisinden digerine gecis yapincaya kadar o boslukta kaldigim zamani daha önce hic seyretmedigim Ezel dizisini seyretmekle dolduruyorum. Valla ne diyeyim tek kelimeyle muhtesem ama bazi forumlarda gözümden kacmayan bir durumla karsilastim. Ezel dizsinin ilerleyen bölümlerininde karmasik oldugu yönünde yorumlar okumustum ama olsun oraya kadar zevkle seyredicem. Bilmiyorum neden bunu anlatma geregi duydum ama belki benim gibi Ezeli kaciranlarda olmus olabilir, diye düsündüm ve belki bunun icin bir hatirlatma geregi duydum.
Adaletiseverim

Ben aslinda dizi seyretmeyi severim ama ne varki bir türlü sonunu getiremem, cünki dizide konular dagilmaya, begendigim karekter ölmeye baslayinca dizi bende hayal kirikligi yaratir ve ilgisiz olmaya baslar. Hele arada bir veya iki bölüm kacirdigim zaman bir türlü seyretme zevkimi geri kazanamam, malum gecim dünyasi. Lakin karadayi dizisi öylesine baglayici olduki, insanin bir bölüm degil bir dakikasini hatta bir sözcügünü bile kacirmak istemiyor. Umarim dizi ayni zevkle, ayni hararetle, ayni düskünlükle kendini sevdirmeyi ve seyrettirmeyi devam ettirir, tabiki senaristlere cok is düsüyor cok. Su ana kadar yasattiginiz o güzel duygular icin Ay Yapima minnettariz.


Karadayı Dizisi Resmi Web Sitesi size ait şahsi bilgileri herhangi bir şirket, kurum, kuruş ve gerçek kişilerle paylaşmayacak, satmayacak ve aktarmayacaktır.
Sadece bilgileriniz anonim kalacak şekilde istatistik amaçlı işlenebilir.