Facebook ile Oturum Aç
Twitter ile Oturum Aç
Bölüm
Karadayı 105.Bölüm
Yorumlar
28
Son Yorum Gönderen
Bilgeen6
Bilgeen6

@gozdednc size kesinlikle katılıyorum.
Ama bu senaristlerden hiç öyle bir son çıkacağına da inanmıyorum. Bu senaryonun sonu çok önceden yazıldığına göre ve ısrarla imkansız aşk diye vurguladıkları için ne yazık ki böyle düşünüyorum. İkisinden birini öldürecekler ya da araya zaman atlaması girecek Mahir uzun yıllar hapiste kalacak ve çocuğu ondan ayrı büyümüş olacak diye çok korkuyorum.
Bu arada daha 7 bölüm var. Acaba diyorum kaç bölüm daha Mehmet saimin pislikleri kapatılabilecek.
Senaristlere duyuru:
Son bölüme kadar o rahat rahat böğüren pardon konuşan Mehmet saimin pislikleri ortaya çıkmaz da bir tek son bölümde adamın yargılanmasını görürsek 3 yıllık hakkımız size haram olsun.( Bence onlar üzerinde böyle bir hakkımız var).
Kesinlikle mutlu son istiyoruz. Hatta mümkünse (ki hiç bir dizide ben bunu göremedim) son iki bölüm mutluluk görelim. Hepsini son bölüme sıkıştırmayın. 112 + 1 olmaz. Yazık günah yaaaa.
Bu insanlar hele ki kara ailesi hep acı çekti. Şimdi öyle bir son olursa ne olacak. İyiler eninde sonunda kazanır da bu kadar da sonunda olmasın ya. Zaten bu aileye reva gördükleriniz yeterince fazla oldu bence. Hele ki sarı kafa nazifin ve safiyenin paramparça olacak şekilde öldürülmüş olmaları çok vahşice bir sondu. Diğer taraftan Mehmet saime sürdürdüğünüz saltanat ta fazlasıyla uzadı...Bu nedenle biz uzun süreli bir mutluluğu kesinlikle hakediyoruz. Eğer göremezsek vebali sizindir diyoruz artık. Ne diyelim...

gozdednc

Buradan senaristlere sesleniyorum. Dizini sonunda kötüler kazanır ve feride ile mahire muhteşem bir düğün yapmazlar ve saçma sapan hayatın gerçeği deyip bitirirlerse bir daha ay yapımın hiçbir projesini izlemem. 3 yılım saçma bir son için heba olmasını istemiyorum
benim gibi düşünen bir sürü insan olduğunu da biliyorum
Bilgeen6

106. bölüm fragmanı gelmiş gelmiş de tek anladığım mahir hapisten kaçmış. İyi de feride tekrar duruşmaya döndüğüne göre acaba diyorum nazif babanın konuştuğu sahne babanın kendi hayalimiydi. Yani yolda arabayla gelirken ferideye nasıl söyleyeceğim diye düşünmüş ve bu hayali kurmuş olabilir mi. yoksa öyle bir yıkımdan sonra bu kadın mahkemeye gelip nasıl devam edebilir.
Patlamaya gelince mahire bir şey olmaz da kendini öldü gibi gösterip yer altından devam mı eder acaba. Ama şunu biliyorum. Artık feride ve mahir ilişkisi bitti arkadaşlar. Bundan sonra onları yan yana göremeyiz. Artık yolları ayrı. Ancak mahkemede görüşürler. o da feride meslegi bırakana kadar. Ama kafama takılan feride gerçeği öğrendiyse eğer mahirle hemen konuşmaya gidebilirmiydi. Sanmıyorum. Bakalım belki 2. fragmanda birşeyler gelir.
merHakoglu

106 bölüm gelmis guzele benziyor :))
merHakoglu

105 bölüm olmus daha adina yakisir bir dizi ve senaryo yok ortada.
Karadayi adina yakisir sahneler yok.
Bence bu Senarist bozuntulari dizinin adini "Karidayi" yapmak istemislerde "karadayi" olmus yanlislikla.

Resmen 105 bölüm Karilarla gecti (Ayten, Feridenin zirlamalari vesayre)
ya dizinin adini Karidayi yapin yada adam gibi son 9 bölüm cekinde Karadayi izlemis olalim.

Oyuncularin emegine saglik zaten onlar sayesinde izleniyor.
Ammma Siz Senaristler size Yaziklar olsun !!!
Lutfen birdaha Kenan Imirzalioglu gelecekte oynayacagi dizileri siz yazmayin rica ediyorum.
satco24

BU BÖLÜM HASTANEDE GEÇEN SEVKİYAT DİYALOĞU BOŞUNA DEĞİLDİ ÖNÜMÜZDEKİ BÖLÜLERLE İLGİL TÜYOYDU...mehmet saim suçüstü yakalanacak fakat içerde yine boş durmayacak mahirin ailesine zarar vermeye çalışacak...mahir bunlara engel olmak için hapisten kaçacak
Bilgeen6

satco24 final ile ilgili tahminlerinizin büyük bir kısmına katılıyorum. Ama bence Kerime hanım ve sonrası farklı olacak.
Bence Kerime Feride ile kalacak. Diğer oğlunu da Feride ile tanıştıracak. Yeni bir aile olacaklar.
Deniz bebeğin ısrarla dünyaya gelmeyeceğini düşünüyorum nedense.
Nazif baba bir şekilde final öncesi hayatını kaybedecektir.
Mahire gelince hemen aklanacağını da sanmam. ama bu önümüzdeki bölümlerde bence bir zaman atlaması olacaktır ve bu yaklaşık bir 10 yılı bulacaktır. Gizli görev olayına artık ihtimal vermiyorum çünkü.
İlknurun yeni bir bebeği olacak ancak o bebeği seyis hapishanede olacağı için tek başına büyütecek.
Osman aftan yararlanıp okula geri dönecek. Savcı olacak, songül de hakim olacak.
Ayten meşhur bir şarkıcı olacak. kardeşi kayıplara karışacak. Nitekim öyle de oldu.:)
Feride ile Mahire gelince bence hiç evlenemeyecekler... Zaten aklınız alıyor mu. Feride mahirin tüm ailesini katletmiş birisinin kızı. Mahir istese bile artık feride kabul edemez. Ne olursa olsun onlara mutlu son olmaz. Bu senaristlerle olacağı varsa da olmaz. Kimileri Mehmet saim feridenin babası değil diyor ama bence babası. Yani umutlarınız bence boş.
Haa ayrıca hatırlatırım. Dizinin en başından beri teması ne? İMKANSIZ AŞK.
Feride mesleği bırakır ama ne işle geçinir bilemem. Böyle bir babanın kızı hakim olamaz diye düşünür. Babasından kalan hiç bir şeye de elini sürmez artık. Belki sevdiği dedesinden birşeyler kalmıştır.
VEEEE SONNN olarak ikisinden biri ya mahir ya feride ama bana feride gibi geliyor bir şekilde dizinin bitiminde ölecek. Belki de belgin öldürecek. Ya da önce Mahir ölür sonra Feride intihar eder. Ya da Feride ölür Mahir de hayatının geri kalanını yine ailesinin kalan fertleri ile geçirir.
MUTSUZ SON VE BOŞA GEÇEN 113 BÖLÜM. 3 KOCA SEZON...
Dizi bitmesinin ertesi günü de artık hayatlarımız normale döner...


satco24

millet 106 fragmanını bekliyor.....

muhtemelen bu sahne oynayacak

https://www.youtube.com/watch?v=d5sT2rnX8ZQ&list=PLqbSAuXQLecl_ltz2SPVxCd3sxig6T2Il&index=64
satco24

FİNAL İLE İLGİLİ TAHMİNLERİM:

mehmet saim idam edilecek..
selim ve adnan savcı ağırlaştırılmış ömür boyu hapis..
turgut akın öldürülecek ayten tarafından
nejdet idam edilecek
belgin ömür boyu hapis..
seyis 20 yıl hapis
ilknur hayatının sonuna kadar acılar içinde olacak...
suna ile yasin evlenecek yasin ileride emniyet müdürü olacak..
songül osmanla evlenecek..
ayten ömrünün sonuna kadar suhadanın çocuğuna bakacak..
kerime ye inme inecek yatalak ve kimsesiz kalacak.feride ile tüm bağları kopacak..gayrı meşru çocuğu cihan dahi yüz vermeyecek.
nazif baba mahir feridenin çocuğu deniz ile acılarını dindirmeye çalışacak..denizi mahir gibi yetiştirecek.
mahir tüm herşey bittikten sonra içişlerinden gizli görevli olarak temize çıkacak
feride mahir ile evlenecek...fakat hayatları eskisi gibi olmayacak..feride hakimliği bırakacak...mahir kabadayı olarak hayatına devam edecek....

benden bu kadar eklemek isteyen varsa eklesin...
muratkigili11

Değerli arkadaşlar;
Söylemlerinizin hepsine sonuna kadar katılıyorum. Senaryo çok komedi ne kadar geçmişte olmuş olsa da gerçeğe çok uzak. Gün ola ki saçmalamasınlar: Gerçekten ki değerli oyuncuların olması diziyi bu vakte kadar uzamasına bu denli izlenmesine neden. Son 10 yılların tartışmasız en kalifiye jön oyuncusu Kenan İMİRZALIOĞLU, en iyi kadın oyuncusu Bengüzar KOREL ve usta çınar ağacı Çetin TEKİNDOR sayesinde ayakta ve bu denli kötü yazılmasına rağmen izleniyor, izlettiriyor. Acaba onlar bu duruma hiç müdahil olmuyor mu yoksa biz paramızı alır işimize bakarız mı? diyor ne dersiniz? Lütfen değerli görüşlerinizi paylaşın merak ediyorum. Anlayacağım o ki bu resmi sitenin bir anlamı bir amacı var mı? Biz kendi aramızda öylesi not yazarak kendimiz çalıp kendimiz mi oynuyoruz?
AKIFTOKER

Uzun Bir Zamandır Yazmıyordum. Forma Yazmış olduğumuz senaryolar çook iyiydi ama ....
sizlere net olarak şunu söyleye bilirim. bu dizi topu topu 50 bölüm bilemedin 60 bölüm gerisi uzatma.
Ve dizinin ekstralarında ise Mehmet Saim yok ama maşallah kilit adam o?
yani anlayacağınız senaristlerin hayal dünyaları ve psikolojileri senaryoya yansımış.
Şimdi Niye İzliyoruz Bu Diziyi Değil mi?
Kaliteli Oyuncular İçin Gerisi Boş.(Kanala Para Kazandırmamak için İnternet'ten izliyorum.)
Bilgeen6

Dün akşam dizideki iki hata gözüme çarptı sizinle paylaşmak istiyorum.
Birincisi ilk sahnede emniyette Feride Mahire "neden niye ben öldürdüm diyorsun hala Mahir sebebini söyle" diyor. İyi de adam ölmedi ki.
İkincisi Feride cezaevine gidiyor. Kapıdaki askere kimliğini gösteriyor. Kimlikte doğum tarihi 13.10.1940 yazıyor. Yani ekim doğumlu. Ama Feridenin doğum gününü bunlar düğünden bir kaç bölüm önce kutlamadılar mı. Tamam üzerlerindeki kışlık kıyafetleri düşününce belki mantıklı olabilir ama düğün tarihleri haziran olduğuna göre bir iki bölüm öncesi nasıl ekim ayına denk gelebiliyor.
Bu ne yani bizim saf olduğumuzu mu düşünüyorlar.
SerTanSerTan03

ya kardesım bu mahkeme sahnesi 75.bölümdekı mahkeme sahnesı ıle aynı deılmı acın bakın...75.bolum sezon sonu fınaldekı mahkeme sahnesıyle aynı..
SerTanSerTan03

ya kardesım bu mahkeme sahnesi 75.bölümdekı mahkeme sahnesı ıle aynı deılmı acın bakın...75.bolum sezon sonu fınaldekı mahkeme sahnesıyle aynı..
SerTanSerTan03

ya kardesım bu mahkeme sahnesi 75.bölümdekı mahkeme sahnesı ıle aynı deılmı acın bakın...75.bolum sezon sonu fınaldekı mahkeme sahnesıyle aynı..
KomploTeoriler1

Evet arkadaşlar dizide yavaş yavaş sona geldik, sinir sistemimizle yeterince oynayan senaristlere rağmen kıymetli oyuncularımızın varlığı ile vazgeçemediğimiz dizide dananın kuyruğu kopuyor.. dizideki kopukluklar ise kalan bölümlerde muhtemelen tamamlanacaktır. Ben bu dizi ilk başladığında bu platformda yazmıştım bu dizinin konusu çok eski bir Türk filminden esinlenmiştir (çalınmış) diye.. ve sonunda feride Mehmet Saim in kalemini kıracak. diyeceksiniz ki aile duruşmasına bakamaz yine bunu ilk bölümlerde yazmıştım çünkü Mehmet Saim Feride nin gerçek babası değil Kerime Hanım da bu sır yüzünden Mehmet Saime boyun eğdi. Dikkat ederseniz dizide arar arar buna zemin hazırlayan kareler oldu. örnek Feridenin mahir vurulduğunda dedesi ile büyüdüğünü anlatan konuşması, Kerime hanımın diğer çocuğu v.s Mehmet Saim ve kerime hanımın tek çocuğu Melih ti. Artık Feride nin Mehmet Saim in kalemini kıracağı karenin hatrına sabırla devam...saygılar
GoLGeSiZ_

Bide Nazif gözünü açar açmaz ayaklanıp koşa koşa gidiyor adliyeye...
GoLGeSiZ_

Arkadaş herşeyde kopukluk var....
Mehmet saim kurşun yiyor ameliyattan çıkıyor adam ayaklanıyor gidiyor mahkemede ifade veriyor.
Nazif hafif bi kalp krizi geçiyor adam mahkeme sonuna kadar hastaneden çıkamıyor son anda yetişiyor.
Birbirine ekleme yapacaz konuları diye sapıttılar iyice...
Bilgeen6

Nihayetttttt Hesaplara göre 113 bölümlük bir dizi ama gerçeğin ortaya çıkması 103. ve 105. bölümlere nasipmiş.

Neyse geçenlerde bir arkadaşımızın da yazdığı gibi dizideki kopukluklar hala tamamlanamadı. Suna Yargıtay başkanının sağ kolu ama kadının eli kolu bağlı.
Yasin İç işlerinde gizli görevli ama hiç bir şey yapamıyor.
Mahirin işi allaha kaldı. Hayır yargılanacağı kesin en azından bir cinayeti var. Ama işte ağır tahrik, öldürülen şahsın yapmış oldukları ...gibi nedenlerle cezasında indirime gidilecek. Ama arkadaşlar neresinden bakarsak bakalım Mahir 5-8 yıl yemeli. ha bu işten nasıl sıyrılır hani şu 105 bölümdür HİÇ BİR İŞE YARAMAYAN İÇ İŞLERİNDEKİ YASİNİN AMİRİ var ya işte o gariban adamcağız belki çok küçük te olsa bir ümit bir hamle yapar. Mahiri gizli göreve getirir Mahir kurtulur. Çünkü sırada başka bir af yok çıkarabilecekleri. Zaten bir önceki cezasından da afla kurtuldu. O yüzden bundan başka seçenek yok.
Şimdi gelelim Ferideciğe... Kızcağız bu bölümde sıfırı tüketti. Artık kadın resmen kendisinden yiyor. Şimdi ne yapacak. Bir sonraki bölümün başında Nazif Baba büyük ihtimalle bir kaç noktayı daha anlatacaktır. Ferideye "Kızım babanın dokunulmazlığı var. Mahir suç üstü olmasının zorluğunun farkında bu nedenle sana böyle davranıyor" şeklinde konuşacaktır. Feridenin eninde sonunda yapacağı olay şudur. Babasını suç üstü yapabilmek için Mahirle birlikte babasına karşı oynayacak. Bakanın sonu Feridenin elinden olacak ama tabi babanın davasında Hakim olamaz. Ancak ne olur. İşte o sürece giden yolda etkili olabilir. Yalnız o sandalyede mahir yerine Bakan oturacak ya inşallah son bölüme kalmaz da biraz keyfini çıkarırız. Ayrıca şu Belginden de korkmuyor değilim. Feridenin bebeğine sebep oldu sonunda Ferideye de sebep olmasın. Bir bölümde Feride de aynı şeyi söylemişti ama tabi bilinmez.
Neyse bakalım bekleyip göreceğiz...
İyi akşamlar.
muhammedtoptekk

Isler iyice karisti.....


Karadayı Dizisi Resmi Web Sitesi size ait şahsi bilgileri herhangi bir şirket, kurum, kuruş ve gerçek kişilerle paylaşmayacak, satmayacak ve aktarmayacaktır.
Sadece bilgileriniz anonim kalacak şekilde istatistik amaçlı işlenebilir.